Arboretum Nový Dvůr

Prozkoumejte s námi magickou přírodu pěti světadílů. Botanický park nabízí unikátní sbírku dřevin Severní Ameriky, Japonska, Číny, Koreje nebo Sibiře. Obdivovat můžete na 7000 druhů a kultivarů domácích i cizokrajných rostlin, například unikátní „mamutí stromy“ – sekvoje, borovice osinaté z Arizony, legendární cedry, metasekvoje „živé fosilie“, rostliny vřesovišť, rašelinišť, písečných dun nebo vzácný exemplář nejstarší rostliny světa – Wollemia nobilis. Největší oblibě se však těší jedna z největších sbírek rododendronů v ČR.

Neméně zajímavá je i skleníková expozice tropických a subtropických rostlin, která prezentuje americkou, africkou, australskou a asijskou flóru. Ta je zastoupena stromovými velikány, dřevitými liánami, palmami, stromovými kapradinami nebo bambusy, ale také suchomilnou vegetací s formacemi kaktusů a sukulentních rostlin.

Při procházce parkem byste neměli vynechat ani sad se starými ovocnými krajovými odrůdami, rozsáhlé alpinum nebo bylinkovou zahrádku. Arboretum je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek s celou řadou romantických zákoutí i stylového posezení. Na své si přijdou i děti, které si s oblibou vyhrají u našeho dětského koutku, nebo poznávají živou přírodu prostřednictvím broukoviště a zookoutku.

Otevírací doba

duben – září / pondělí – neděle: 8–18 hodin

říjen – březen / pondělí – neděle: 8–16 hodin

www.szm.cz

Nový Dvůr 29
746 01 Stěbořice

49.9334450N, 17.7730867E

Následující
Předchozí

Archiv fotek