Město Štramberk

Zažijte Štramberk! Kouzelné místo plné historie a pohádkových zákoutí. Projděte se malebnými uličkami s dřevěnými chalupami, historickým náměstím a navštivte zříceninu hradu Štramberk s válcovitou věží Trúba. Z výhledů do širokého okolí se vám zatají dech. Spatříte městečko jako na dlani a krásnými procházkami místní krajinou, protnutou turistickými trasami, objevíte jeho historii a bohatou přírodu.

Ohromí Vás magická hora Kotouč s jeskyní Šipkou a Národním sadem. Romantické výhledy nabízí cestička zamilovaných a můžete si vyšlápnout i na rozhlednu Bílá hora, k níž vede Sluneční stezka lemovaná 12 znameními zvěrokruhu, kolem botanické zahrady a bývalých vápencových lomů. Shlédnout můžete kostelík sv. Kateřiny, zvonici gotického kostela sv. Bartoloměje s amfiteátrem, farní kostel sv. Jana Nepomuckého anebo Muzeum Zdeňka Buriana – světoznámého malíře pravěku a dobrodružství či Muzeum Šipka s expozicí geologie a archeologie.

Domů si každý odvést musí voňavé perníkové „Štramberské uši“. Cukrářský výrobek ve tvaru kornoutu, který se zde peče již dlouhá staletí v upomínku legendárního vítězství štramberských křesťanů nad mongolským vojskem.

Štramberk je magické místo opředené pověstmi a zajímavostmi. U nás se nudit rozhodně nebudete.

49.5918064N, 18.1174117E

49.5918064N, 18.1174117E

Následující
Předchozí

Archiv fotek